1pxProducenci
1pxZaloguj się
1px Nie pamiętasz hasła? 1px Zarejestruj się

International Paint – farby ochronne, które podbiły świat

International Paint – farby ochronne, które podbiły świat

Zgodnie ze swoją nazwą International Paint jest marką farb ochronnych znaną już dziś na całym świecie. Należąca do holenderskiego koncernu AkzoNobel, firma słynie z wysokiej jakości farb okrętowych, jachtowych, antykorozyjnych i ogniochronnych.

Historia firmy sięga aż roku 1881, kiedy to niemieccy bracia Max i Albert Holzapfel wraz z Charlesem Petrie założyli w Anglii firmę Holzapfel Compositions. Produkowała ona farby okrętowe dla lokalnego przemysłu stoczniowego, International była zaś jedną z jej marek.

Już w kilka lat po rozpoczęciu działalności produkcję rozpoczęto także w Rosji, Danii, Włoszech i Niemczech, zaś w roku 1901 – w Stanach Zjednoczonych, gdzie firmę zarejestrowano pod nazwą International Paint. W roku 1904 przedsiębiorstwo braci Holzapfel przeniosło się do większego zakładu produkcyjnego w Felling, gdzie do dziś mieści się siedziba International Paint. Firma niezwykle dynamicznie się rozwijała – w pierwszej połowie XX wieku wkroczyła na rynek także w Szwecji, Francji, Japonii, Hiszpanii, Kanadzie, Brazylii, Meksyku, Australii i Nowej Zelandii.

W roku 1968 została przejęta przez przedsiębiorstwo Courtaulds, które zgromadziło wszystkie jej produkty pod szyldem International. W roku 1998 zaś firmę Courtaulds przejął z kolei koncern AkzoNobel – i tym sposobem marka International trafiła pod jego skrzydła.

Dziś International Paint to światowy lider na rynku powłok dla branży morskiej i jachtowej oraz farb ochronnych. Firma zatrudnia około 5500 osób w ponad 60 państwach i słynie z doskonałej obsługi klienta na całym świecie. Fabryki zaopatrujące International Paint mieszczą się w blisko 30 krajach i produkują co roku setki tysięcy ton farb.

W ofercie International Paint znajduje się m.in. ochrona antykorozyjna, przeciwogniowa i przeciwporostowa. Do jej najbardziej znanych marek i produktów należą [wymienić]. Osoby zainteresowane farbami ochronnymi spod szyldu International zachęcamy do kontaktu mailowego i telefonicznego ze sklepami lub doradcami technicznymi.

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl