1pxProducenci
1pxZaloguj się
1px Nie pamiętasz hasła? 1px Zarejestruj się

Jaka farba do metalu będzie najlepsza?

Jaka farba do metalu będzie najlepsza?

Farby do metalu przydają się zdecydowanie częściej, niż się wydaje. Obecnie na rynku dostępne są zarówno produkty do użytku przemysłowego, jak i farby do własnego użytku. Za pomocą odpowiednio dobranego produktu można odnowić ogrodzenie, metalowe balustrady, grzejniki czy rury. Za pomocą farby można również tchnąć nowe życie w dekoracyjne metalowe elementy w ogrodzie czy na balkonach. Aby jednak spełniła ona swoje zadanie, powinna zostać odpowiednio dobrana.

Jaki rodzaj farby sprawdzi się najlepiej do malowania metalu?

Aby mieć pewność, że farba po malowaniu nie odejdzie i nie stworzy nieestetycznych zacieków, należy wybierać produkty przeznaczone do powierzchni metalowych. Przed zakupem warto zastanowić się, jaki jest oczekiwany efekt. Obecnie dostępne są specjalistyczne farby w różnych kolorach, z wykończeniem matowym, półmatowym lub błyszczącym. Dobór wykończenia jest zależny przede wszystkim od osobistych preferencji.

Jako że malując elementy metalowe, większość osób chce także zabezpieczyć je przed rdzewieniem, warto zdecydować się na farbę antykorozyjną do metalu. Dzięki temu elementy metalowe będą estetyczne, odporne na działanie wilgoci i niekorzystnych warunków atmosferycznych przez długi czas. Podczas wyboru farby można spotkać jej kilka typów – farby gruntujące, podkładowe i nawierzchniowe.

Czy konieczne jest trzyetapowe malowanie metalu?

Farby gruntujące zabezpieczają materiał przed rdzą, podkładowe poprawiają przyczepność kolejnych warstw, natomiast farby nawierzchniowe nadają powierzchni pożądanego wyglądu. Najwygodniejszym rozwiązaniem są produkty łączące w sobie wszystkie powyższe cechy. Warto pamiętać, że aby finalnie element dobrze się prezentował, przed malowaniem konieczne jest prawidłowe przygotowanie i oczyszczenie powierzchni.

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl