1pxProducenci
1pxZaloguj się
1px Nie pamiętasz hasła? 1px Zarejestruj się

Südwest – jakość potwierdzona certyfikatami

Südwest – jakość potwierdzona certyfikatami

Od małej firmy handlującej farbami do jednego z rozpoznawalnych na całym świecie niemieckich producentów farb – taką drogę przeszedł Südwest w ciągu zaledwie kilkudziesięciu lat. Dziś marka słynie z produktów wysokiej jakości, potwierdzonej najważniejszymi branżowymi certyfikatami.

Südwest to dziś jedna z najważniejszych marek farb w Niemczech. Dzięki temu, że każdy produkt przechodzi gruntowne badania, w laboratorium i w warunkach późniejszego użytkowania, farby Südwest charakteryzują się bardzo wysoką jakością. Najważniejsze z nich to farba elewacyjna Lotusan i All Grund.

Osiągnięcie obecnej pozycji na rynku to w dużej mierze zasługa założycieli, którzy postawili sobie ambitne cele i konsekwentnie je realizowali. Mowa przede wszystkim o Georgu Schöfflerze, który w 1923 roku założył małą firmę sprzedającą farby i lakiery. Marzył jednak o produkcji i dzięki swojemu wielkiemu zaangażowaniu oraz wsparciu wspólnika Johannesa Kaffenbergera już 14 lat później wybudował fabrykę na terenie Böhl-Iggelheim. Tak narodziła się marka Südwest.

Dynamiczny rozwój firmy zahamowała na kilka lat wojna, jednak po odbudowaniu zniszczeń Südwest powrócił na dawny kurs i wkrótce został jednym z najważniejszych producentów farb w południowych Niemczech. W latach 80. przedsiębiorstwo zostało sprzedane koncernowi Dyckerhoff i skupiło się na farbach architektonicznych, a w roku 2002 przeszło w ręce Sto.

Farby Südwest wyróżniają się na rynku przede wszystkim tym, że są bardzo przyjazne środowisku i bezpieczne dla zdrowia, co potwierdzają liczne certyfikaty. Wszystkie farby do zastosowań wewnętrznych posiadają certyfikat TÜV SÜD, będący wyznacznikiem niskiej zawartości substancji szkodliwych, a prócz tego wiele z nich ma dodatkowe znaki jakości (Fungi Stop, Latex).

W ofercie Südwest znajdują się farby wewnętrzne do ścian i elewacyjne, ale również doskonałe lakiery do drewna, lakiery maszynowe, farby do dachów i posadzek oraz produkty do zadań specjalnych, np. do malowania ocynku i aluminium, elementów pracujących w wysokich temperaturach, elementów kutych, a także farby tablicowe, farby na stoły tenisowe, baseny i oczka wodne.

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą farb Sudwest dostępnych w naszym sklepie.

Fotografia: archideaphoto (fotolia)

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl